Varis Vētra turpina koncerttūri Latvijā, prezentējot savu jauno dziesmu albumu un savu pirmo dzejoļu krājumu “Tu esi skaista visos niekos, sīkumos!”!

Par koncertprogrammu

Koncertprogrammā ir iekļauti skaņdarbi no jaunā albuma, kā arī Latvijas radio stacijās plaši izskanējušās un tautā iemīļotākās dziesmas no pirmā albuma “Pārdodu vēju un zirgu vēl klāt” — “Māmiņai”, “Tu esi skaista visos niekos, sīkumos” un citas.

Visu dziesmu, mūzikas un tekstu autors ir pats Varis Vētra. V. Vētra par savām dziesmām saka: “Es mēģinu atgādināt, ka dzīve ir pilna ar jaukiem brīnumiem, mums tikai jāļaujas tos ieraudzīt, tāpēc ceru, ka dziesmas iedvesmos arī klausītājus gan iekšējā, gan apkārtējā pasaulē saskatīt vairāk skaistā un baudāmā!”

Leģendārās latviešu rokgrupas “Jumprava” līderis Aigars Grāvers uzskata, ka, lai pilnvērtīgi izbaudītu Vara Vētras mūziku, to nepieciešams dzirdēt klātienē. Viņaprāt, dziesminieka personības pozitīvā savdabība apbur: “Tas, kā viņš dzied, skatās, runā savus dzejoļus — tas uzrunā un liek justies labi. Jūtu, ka no viņa nāk patiesa radošā enerģija, kas iedvesmo un spēcina arī klausītājus.”

Savukārt Vara Vētras ilggadējs kolēģis un galvenokārt — draugs — aktieris Jānis Paukštello: “Es apbrīnoju Vara uzdrīkstēšanos un meistarīgo prasmi dziesmās paust personiskas sajūtas. Viņam ir ļoti meditatīvs, nomierinošs un neatkārtojams balss tembrs, ko kopā ar dziesmu tekstiem par dzīvi un mīlestību varētu raksturot kā “filozofiju par dzīvi” Vara Vētras gaumē. Tā ir mūzika dvēselei.”


Par dzejoļu krājumu “Tu esi skaista visos niekos, sīkumos!


Dzejoļu krājumā apkopoti 86 dzejoļi ar prozas un dramaturģijas elementiem — mākslinieka novērojumi un pārdomas par cilvēku savstarpējo attiecību līkločiem.

Dzejoļu krājums “Tu esi skaista visos niekos, sīkumos!” ir kārtējais Vara Vētras radošās daudzpusības apliecinājums. Tajā ietvertie darbi tapuši aizvadīto trīs gadu laikā, un autors pats tos raksturo kā mākslinieciskās metaforās un asociācijās ietērptu dažādu dzīves situāciju atspoguļojumu. Dzejā, kas galvenokārt rakstīta monologu un dialogu formā, V. Vētra runā par prieku, laimi, bēdām, dusmām, dažādām problēmām un to risinājumiem:

“Savā daiļradē es necenšos cilvēkus mācīt — tā nav rokasgrāmata dzīvošanā vai mīlēšanā. Tas ir atgādinājums par trim lietām jeb savstarpējo attiecību vērtībām, kuras mēs paši zinām, bet ikdienas steigā un rutīnā, iespējams, reizēm piemirstam. Šīs vērtības ir saruna, cieņa un mīlestība.”

Par biļešu iegādi

BIĻETES uz koncertiem iespējams iegādāties “Biļešu Paradīzes” kasēs un internetā: www.bilesuparadize.lv

Pērkot savlaicīgi, vietas labākas un biļetes lētākas! Uz koncertu vecākiem nav ieteicams ņemt līdz bērnus, kas jaunāki par 7 gadiem!

Iespējams pieteikt kolektīvo apmeklējumu, apmaksājot biļešu iegādi ar pārskaitījumu, pēc piestādītā rēķina!Par dziesmu albumu un dzejoļu krājuma iegādi

Vara Vētras dziesmu albumus un jauno dzejoļu krājumu var iegādāties Jāņa Rozes grāmatnīcās un BILŽU BIROJĀ. Pieteikumus sūtīt uz bildes@bildes.lv vai zvanīt — 29282866. Apmaksu var veikt arī ar pārskaitījumu.
Sekojiet www.draugiem.lv/festivalsBILDES/ un www.facebook.com/FestivalsBildes, iegūstiet informāciju par koncertiem arī citviet Latvijā! Sekotājiem rīkosim konkursus ar iespēju iegūt dažādas balvas!

Koncertu informatīvie atbalstītāji: IEVA, Latvijas Radio 2, draugiem.lv, TvNet, inbox.lv, mammamuntetiem.lv, pilseta24.lv, “Rīgas Apriņķa Avīze”, 1188, LETA, Latvijas Nafta, TV24© Bilžu Birojs, 2013.