2016. gada 6. oktobrī

“BILDES 2016” aicina uz BLŪZA koncertu ar meistaru un jauno mūziķu piedalīšanos.Mūzikas un mākslas festivāls “BILDES 2016” aicina uz BLŪZA koncertu, kas 11. oktobrī plkst. 19.00 notiks Mūzikas namā “Daile”. Festivāla BLŪZA koncertu tradīcija tiek kopta jau no deviņdesmitajiem gadiem un šobrīd ir viena no nedaudzajām iespējām Latvijas blūzmeņiem spēlēt plašākai sabiedrībai, informē “BILŽU BIROJS”.

Šogad BLŪZA koncerta programmu veido savu vārdu jau pierādījušie blūzmeņi: Jānis Vanadziņš, Ainars Pūpols, grupa “The Blues Gang”. Ģitāristi Vjačeslavs Mitrohins un Aivars Hermanis kopā ar domubiedriem izpildīs Mitrohina dziesmas ar Leonīda Vītola vārdiem no programmas “Latviešu blūzi”. Savukārt “Blues cake”, rokenrola grupas “Keksi” mūziķu blūza projekts, šajās "BILDĒS" kopā ar “The Swamp Shakers” ģitāristu Mārci Liepiņu spēlēs kompozīciju “Who is the next?” un Četa Atkinsa “Sleepwalk”.

“Man blūzs vienmēr ir bijusi brīva mūzika, kura netiek ierāmēta notīs, bet gan dzimst uz skatuves! Viena un tā pati dziesma katru reizi skanēs savādāk,” atklāj Oskars Stolse-Semerovs, kurš festivālā “BILDES” piedalās jau kopš 1998. gada un šoreiz uzstāsies RMO Trio sastāvā.

“Trio kopā sanāca šī gada sākumā. Rihards Lībietis bija projekta radītājs. Viņš uzrunāja arī ģitāristu Mārci Vasiļevski un teica, ja mums pievienosies arī Oskars, tad taps “RMO Trio”. Tā tas arī notika. Spēlējam akustiski un ne tikai,” ar “RMO Trio” iepazīstina Oskars.

“BILŽU” blūza koncertā varēs iepazīt arī jauno blūzmeņu paaudzi, piemēram, grupu “Rahu The Fool”. “Bildes ir festivāls ar vēsturi! Atceros bērnību, kad es gāju līdzi vecākiem un pirmo reizi dzirdēju blūza koncertu, kur nodomāju, vai es arī tā varētu? Nu jau otro reizi uzstāšos “BILŽU” blūza koncertā,” stāsta Pēteris Narubins, grupas “Rahu The Fool” dalībnieks, kurš iepriekš festivālā uzstājies grupas “The Coco'nuts” sastāvā.

Grupa “Rahu The Fool” spēlē blūzu, folkmūziku, senāku tradicionālo amerikāņu mūziku, kurā ir meklējami blūza pirmsākumi. Grupas sastāvu veido kontrabasists Toms Valmiers, flautists, mutes harmoniku meistars, kurš šajā sastāvā arī spēlē perkusijas, kas šoreiz ir veļasdēlis — Jāzeps Podnieks. Pēteris Narubins ir grupas vokālists, kā arī spēlē ģitāru un mandolīnu.

BLŪZA koncertā uzstāsies Ainars Pūpols un [Pī] Blues, Blues Cake, The Blues Gang, RMO Trio, Lavrix Blues Band, Ieva Kākule & B.B. Max Band, Jānis Vanadziņš, Vocada, Vjačeslavs Mitrohins, Aivars Hermanis un draugi, The Twins Peek, Rahu The Fool u.c.

Koncertu vadīs Jānis Bukums.

Festivāla ietvaros Rīgas Kongresu namā notiks “JAUNO GRUPU un BILŽU VETERĀNU kopprojektu koncerts” (22. oktobrī), “Koncerts BĒRNIEM” (23. oktobrī), “BILŽU VETERĀNU koncerts” (23. oktobrī).

No 25. augusta līdz 14. oktobrim tirdzniecības centrā “SPICE” apskatāma festivāla izstāde “BILŽU Puķu dārzs”, kuru veido mūziķu, mākslinieku un radošu personību gleznotie, zīmētie un citās tehnikās atveidotie ziedi.Aktuālākā informācija par festivālu “BILDES” arī sociālajos tīklos:

Festivāla atbalstītāji un sadarbības partneri:BLŪZA KONCERTS

BILŽU BIROJS, Meistaru 10 - 411, Rīga, LV 1050
Tālr./fax. +371 67205295 Mob.tālr. +371 29282866 E-mail: bildes@bildes.lv
© Bilžu Birojs, 2016.
Visas fotogrāfijas ir autortiesību subjekts. Jebkura izmantošana bez BILŽU BIROJA un autora atļaujas ir aizliegta!