2016. gada 6. oktobrī

“BILDES 2016” aicina uz “BILDĒS” sevi jau pieteikušo grupu un radošo personību kopprojektu koncertu.10. oktobrī plkst. 19.00 mūzikas namā “Daile” notiks “BILDĒS” sevi pieteikušo un radošo personību kopprojektu koncerts. Jau kopš pašiem pirmsākumiem festivāls apvienojis radošas personības, mūziķiem rokās ņemot otas, bet māksliniekiem —mūzikas instrumentus. “BILDĒS 2016” uz skatuves muzikālos kopprojektos redzēsim dažādu radošu profesiju pārstāvjus, informē “BLIŽU BIROJS”.

Radio un TV personības Karmena Stepanova, Aleksis Vilciņš, Ligita Mieze, Ieva Strazdiņa un Andris Kivičs, aktieri Mārtiņš Vilsons un Jānis Jarāns, Organiskās Sintēzes institūta pētnieks Jānis Veliks —mūsdienās radoši un muzikāli cilvēki pārstāv dažādas nozares un kopā ar jaunajām grupām pārsteigs klausītājus ar īpaši “BILDĒM” sagatavotu priekšnesumu.

“Ja kādreiz esi sēdējis pie bungām, tas ir tāpat kā braukt ar velosipēdu, ja reiz esi iemācījies spēlēt, to visu mūžu atcerēsies!” —tā grupas “Audiokvartāls” dalībnieks Arnis Ozoliņš raksturo sociālo mediju eksperta un dīdžeja Artūra Medņa bungu pārvaldīšanas spējas. Artūrs Mednis “BLIDĒS” piedalījies 1997. gadā grupas “Lolitas Brīnumputns” sastāvā un tagad, gandrīz pēc 10 gadu pārtraukuma, uzstāsies BILDĒS sevi pieteikušo grupu un radošo personību kopprojektu koncertā kopā ar grupu “Audiokvartāls”.

Dziesminieks Mikus Frišfelds “BILŽU” Jauno dziesminieku koncertu dēvē par ikgadēju satikšanos.

“Tā kā festivāla “BILDES" ietvaros katra grupa spēlē tikai divas dziesmas, tas mudina īpaši sagatavoties,” saka Arnis Ozoliņš. Grupa “Audiokvartāls” spēlē mūsdienīgu rokmūziku, kam piemīt elektroniskās mūzikas iezīmes, līdz ar to tā būs interesanta klausītājiem, kas iecienījuši klasisko rokmūzikas skanējumu, gan arī tiem, kas novērtē jaunākās muzikālās tendences.

“Grupa “Kumosiņš” ir jautra puišu apvienība, kas ir gatavi savā veidā spēlēt jebkura stila mūziku. Mēs kopā izpildīsim vecu un jautru “Eldorado" dziesmu “Es meitene, man blondi mati”,” ar grupu “Kumosiņš” iepazīstina radio SWH raidījuma Priekšnams vadītāja Ligita Mieze. Viņa piedalīšanos radošajos kopprojektos sauc par izaicinājumu, un uz “BILŽU” skatuves viņa kāps pirmo reizi, taču Ligita daudzkārt ir bijusi klausītāju vidū.

Ligita Mieze saka: “Festivāls “BILDES” ir ļoti laba pieredze mūziķiem, īpaši jaunajiem, ņemot vērā to, ka iespējas sevi parādīt viņiem ir tik, cik tās ir. Savukārt klausītājiem “BILDES” ir laba izklaide visa mēneša garumā, sniedzot iespēju dzirdēt dažādu žanru mūziku, interesantas personības, kuras ikdienā esam pieraduši redzēt citā veidolā.”

Koncerta īpašie viesi būs grupa “Logo”, kas pēc vairāku gadu pārtraukuma atsākuši koncertēšanu. Septembra sākumā izdoto dziesmu “Dzīvnieks” grupa nospēlēs arī šajā vakarā. “Festivāls “BILDES” dod iespēju vismaz reizi gadā visiem mūziķiem satikties!” prieku par uzstāšanos pauž Ansis Klinstons.

“BILDĒS” sevi jau pieteikušo GRUPU un RADOŠO PERSONĪBU kopprojektu koncertā uzstāsies:

Audiokvartāls & mediju speciālists un DJ Artūrs Mednis, Kumosiņš un Radio SWH raidījuma Priekšnams vadītāja Ligita Mieze, MmD & Rīga TV24 ētera personības Ieva Strazdiņa un Andris Kivičs, Moderans & Latvijas Radio režisore Diāna Bērza, Marlēna & komiķis Rūdolfs Kugrēns, Inqognito & aktieris Jānis Jarāns un Andris Mucenieks, Arnis Slobožaņins (Dabasu Durovys) ar grupu & Organiskās Sintēzes institūta pētnieks Jānis Veliks un Radio Marija DJ Māris Veliks, Symbolic & aktieris Mārtiņš Vilsons, Rusted Wheel & aktrise Vita Baļčunaite u.c.

Koncertu vadīs Mikus Frišfelds.

Festivāla ietvaros mūzikas namā “Daile” klausītājus priecēs “BLŪZA koncerts” (11. oktobrī). Savukārt Rīgas Kongresu namā notiks “JAUNO GRUPU un BILŽU VETERĀNU kopprojektu koncerts” (22. oktobrī), “Koncerts BĒRNIEM” (23. oktobrī), “BILŽU VETERĀNU koncerts” (23. oktobrī).

No 25. augusta līdz 24. oktobrim tirdzniecības centrā “SPICE” apskatāma festivāla izstāde “BILŽU Puķu dārzs”, kuru veido mūziķu, mākslinieku un radošu personību gleznotie, zīmētie un citās tehnikās atveidotie ziedi.Aktuālākā informācija par festivālu “BILDES” arī sociālajos tīklos:

Festivāla atbalstītāji un sadarbības partneri:SEVI JAU PIETEIKUŠĀS GRUPAS UN RADOŠĀS PERSONĪBAS

BILŽU BIROJS, Meistaru 10 - 411, Rīga, LV 1050
Tālr./fax. +371 67205295 Mob.tālr. +371 29282866 E-mail: bildes@bildes.lv
© Bilžu Birojs, 2016.
Visas fotogrāfijas ir autortiesību subjekts. Jebkura izmantošana bez BILŽU BIROJA un autora atļaujas ir aizliegta!