2016. gada 29. septembrī

Mūzikas un mākslas festivāls “BILDES 2016” aicina uz FolkkoncertuMūzikas un mākslas festivāls “BILDES 2016” aicina uz FOLKKONCERTU, kas 5. oktobrī plkst. 19.00 notiks mūzikas klubā “Kaļķu vārti”. “BILDES 2016” ietvaros šogad izskanēs 8 koncerti, priekšnesumos kopā pulcējot dažādu stilu un paaudžu mūziķus, informē “BILŽU BIROJS”.

Folkkoncertu vadīs dziesminieks Egons Pičners. Šovasar Pičnera iniciatīvā 10 dažādu dziesminieku atšķirīgā daiļrade apkopota un izdota albumā “Tēva dubļi sidraboti”. Dziesminiekiem darbs studijā risinās lēni, jo pēc savas būtības dziesminieks ir dabas bērns, kura radītās dziesmas pēc laika mēdz pārtapt tautasdziesmās.

““BILŽU” koncertam vienmēr cenšos sagatavot kādu pirmatskaņojumu. Šoreiz tā būs dziesma ar Arņa Mincendorfa vārdiem. Mēģinu arī citus dziesminiekus mudināt uz jaunradi. Šogad festivālā klausītāji dzirdēs arī Vincentu Kukoju — Antona Kukoja dēlu, kurš dzied gan latviski, gan latgaliski. Vincents ir liela auguma cilvēks ar lielu sirdi, kuru var izjust viņa dziesmās,” pauž Egons Pičners.

“Manuprāt, “BILŽU” folkkoncerta pamats un būtība ir pašu dziesminieku kopā sanākšana. Tā ir iespēja satikt cilvēkus, kuriem ir līdzīgs domāšanas veids un kuri mūziku izdzīvo tāpat kā es. Arī “BILDĒM” kā festivālam piemīt īpaša enerģētika, kuru rada klātesošie cilvēki — klausītāji, dziedātāji un organizatori,” norāda dziesminieks Dinārs Gulbis. Šogad folkkoncertā viņš izpildīs dziesmu ar Aleksandra Čaka vārdiem — Atzīšanās” un dziesmu ar Liānas Langas vārdiem “Šis lapu laiks”. Kopā ar Dināru uz skatuves būs ģitārists Reinis Jaunais, un Rihards Kukojs būs atbildīgs par ritmu.

Folkkoncertā divos sastāvos dzirdēsim arī Ievu Akurateri, kuru klausītāji pazīst ne vien kā grupas “Pērkons” dalībnieci, bet arī kā dziesminieci. Ieva ik reizi priecājas, ka “BILŽU” mūziķu un radošo personību sadarbība festivāla ietvaros ir ārpus ierastās sadzīves nosacījumiem.

“Šajā reizē mums ir paredzēti divi jaunumi. Kopā ar stalto dziesminieku Uldi Kākuli dziedāsim Aivara Hermaņa brīnišķīgās, izjustās dziesmas. Uldis šīs dziesmas ir iemīļojis, un “BILDES” ir īstā vieta, kur dziesmām izskanēt publiski. Būs arī pirmatskaņojums kopā ar ģitāristiem Armandu Alksni un viņa dēlu Andrievu. Veltas Tomas dzejolim “Paies Laiks” Armands ir uzrakstījis skaistu, maigu melodiju. Viņš sacīja, ka, rakstot dziesmu, esot sajutis manu balsi, un tāpēc mani uzrunājis. Mēs nolēmām, ka dziesmu ierakstīsim un palaidīsim tautās. Lūk, šādas lietas notiek “ BILDĒS”, un tās notiek ar visiem!” atklāj Ieva Akuratere.

“BILŽU” FOLKKONCERTĀ uzstāsies: Ieva Akuratere, Uldis Kākulis un Aivars Hermanis; Valdis Atāls; Anta Eņģele; Jānis Jansons; Ēriks Loks; Laima, Arnis un Kārlis Miltiņi; Uldis Ozols un Matīss Ozols; Egons Pičners; Igors un Patriks Siliņi; Silvestrs Sīlis; Haralds Sīmanis; Brāļi Ziemeļi; Dinārs Gulbis; Agita Kaužēna; Ivars Sudmalis; Rolands Lappuķe; Vincents Kukojs; Inta Pauļuka.

Festivāla ietvaros mūzikas klubā “Kaļķu vārti” izskanēs arī “JAUNO DZIESMINIEKU koncerts” (6. oktobrī). Mūzikas namā “Daile” klausītājus priecēs “BILDĒS sevi pieteikušo un radošo personību kopprojektu koncerts” (10. oktobrī), “BLŪZA koncerts” (11. oktobrī). Savukārt Rīgas Kongresu namā notiks “JAUNO GRUPU un BILŽU VETERĀNU kopprojektu koncerts” (22. oktobrī), “Koncerts BĒRNIEM” (23. oktobrī), “BILŽU VETERĀNU koncerts” (23. oktobrī).

Koncertu vadīs dziesminieks Egons Pičners.

Festivāla ietvaros mūzikas klubā “Kaļķu vārti” izskanēs arī “JAUNO DZIESMINIEKU koncerts” (6. oktobrī). Mūzikas namā “Daile” klausītājus priecēs “BILDĒS sevi pieteikušo un radošo personību kopprojektu koncerts” (10. oktobrī), “BLŪZA koncerts” (11. oktobrī). Savukārt Rīgas Kongresu namā notiks “JAUNO GRUPU un BILŽU VETERĀNU kopprojektu koncerts” (22. oktobrī), “Koncerts BĒRNIEM” (23. oktobrī), “BILŽU VETERĀNU koncerts” (23. oktobrī).

No 25. augusta līdz 20. oktobrim tirdzniecības centrā “SPICE” apskatāma festivāla izstāde “BILŽU Puķu dārzs”, kuru veido mūziķu, mākslinieku un radošu personību gleznotie, zīmētie un citās tehnikās atveidotie ziedi.Aktuālākā informācija par festivālu “BILDES” arī sociālajos tīklos:

Festivāla atbalstītāji un sadarbības partneri:FOLKKONCERTS

BILŽU BIROJS, Meistaru 10 - 411, Rīga, LV 1050
Tālr./fax. +371 67205295 Mob.tālr. +371 29282866 E-mail: bildes@bildes.lv
© Bilžu Birojs, 2016.
Visas fotogrāfijas ir autortiesību subjekts. Jebkura izmantošana bez BILŽU BIROJA un autora atļaujas ir aizliegta!